UNESCO –“Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu” 20 Eylül tarihini “Uluslararası Üniversite Spor Günü (International Day of University Sports-IDUS2016) olarak ilan etmiştir.

Dünya Üniversite Spor Günü’nü kutlamak amacı ile ülkemizdeki tüm üniversitelere anılan günü kutlanmasına yönelik yazılar gönderilmiş, bunun yanı sıra 23-30 Ekim 2016 tarihinde Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasının Çorum’da yapılacak olması nedeni ile sporun üniversitelerdeki önemini arttırmak ve beden eğitimi ve sporun gelişiminden sorumlu olan üniversitelerin toplumdaki rolünü vurgulamak için Federasyon Başkanımız Prof.Dr.Kemal TAMER’in, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin ALKAN’ın, Çorum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü, Genel Müdürlük Temsilcisi, ve Federasyon Yöneticileri ile kalabalık bir izleyicinin katıldığı tören ve gösteriler 26 Eylül 2016 tarihinde Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

Günün önemini belirten konuşmalar akabinde Goalball, Badminton, Masa Tenisi, 3x3 Basketbol, 3 Sayı Yarışması ve Cimnastik gösterilerinin yapıldığı etkinlik coşku ile kutlanmıştır.

Tüm katkılarından dolayı Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin ALKAN başta olmak üzere üniversitenin tüm akademik ve idari personeli ile katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.