ÖNEMLİ DUYURU 

2011 Erzurum 25. Dünya Üniversite Kış Spor Oyunları sırasında sporcuların odalarına bizim dışımızda dağıtılan prezervatifler, Türk sporcular odalarına yerleşmeden kafile yöneticileri tarafından toplatılmıştır.

Konu o zaman da bazı haber kaynaklarında yer almış ve konu ile ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır. Ancak, bu açıklamaların arasında  “Sevişmek bizim kültürümüzde yok” şeklinde bir ifadem asla yer almamıştır.

Aradan yaklaşık yedi yıl geçtikten sonra, hiçbir güncelliği bulunmayan bu haberin gündeme getirilmesi ve bu vesileyle beni tanımadan ve amacının ne olduğu belli olmayan bir söylentiye kapılarak şahsıma yapılan saldırıları kınıyor, herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum.

 

Prof. Dr. Kemal TAMER

Federasyon Başkanı

 

... detay
 
24 Temmuz 2017 Pazartesi 14:10:00

Yeni Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK' a Başarılar Dileriz  

 

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Osman Aşkın Bak’ı tebrik ederiz.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak; AK Parti Rize Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giren Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak’a tebriklerimizi iletir, görev süresini tamamlayan Sayın Akif Çağatay Kılıç’a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu

... detay
 
19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:00:00

#BizHazırız 

96 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıyla Deaflympics tarihinin en büyük organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na, Olimpiyat Şehri Samsun’un gururla ev sahipliği yapacağı  ve Türk spor tarihinin en büyük organizasyonunun başlamasına artık sayılı günler kaldı.

Samsun Deaflympics 2017, Türkiye’nin organizasyon konusundaki yetkinliğiyle akıllarda kalacak. Olimpiyat meşalemiz de Deaflympics tarihinin en güzel meşalesi olarak hatırlanacaktır.

Samsunumuz, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları ile tüm dünyayı tek bir çatıda bir araya getiriyor. 

 

#BizHazırız

 

... detay
 
11 Temmuz 2017 Salı 16:10:00 Categories: EXTRANET UNILIG

LOZAN' DAN SAMSUN' A 

96 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıyla Deaflympics tarihinin en büyük organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın meşalesi, dün (3 Temmuz Pazartesi) Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi’nin (ICSD) İsviçre’nin Lozan kentindeki merkezinden teslim alındı.

Olimpiyat Şehri Samsun’un meşaleye gururla ev sahipliği  yapacağını kaydeden  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türk spor tarihinin en büyük organizasyonunun başlamasına artık sayılı günler kaldı. Bu büyük heyecan öncesinde Olimpiyat meşalesi Lozan'dan Samsun'a doğru yola çıkıyor. Samsun Deaflympics 2017, Türkiye’nin organizasyon konusundaki yetkinliğiyle akıllarda kalacak. Olimpiyat meşalemiz de Deaflympics tarihinin en güzel meşalesi olarak hatırlanacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

... detay
 
07 Temmuz 2017 Cuma 11:39:00 Categories: EXTRANET UNILIG

ÖNEMLİ DUYURU 

2017 Kasım ayında İspanya' nın Barcelona kentinde organize edileceği belirtilen 3rd World InterUniversities Championships organizasyonunun, Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA), Dünya Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) ve Federasyon Başkanlığımız ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. EUSA' dan Başkanlığımıza iletilen resmi yazıya aşağıdaki bağlatıdan ulaşabilirsiniz.

Bu konuda üniversitelerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu tür organizasyonlara alaka göstermemeleri, gerçekleştirilecek organizasyonlarda Federasyon Başkanlığımız ve üyesi olduğu EUSA ve FISU organizasyonlarını tercih etmelerini önemle arz ederiz.

EUSA Resmi Yazısı

... detay
 
22 Haziran 2017 Perşembe 17:37:00 Categories: EXTRANET

EUSA Oyunlar İstatistikleri ve Geleneksel Ödüller 2016 

Avrupa Üniversite Sporları Birliği' nin (EUSA) yayınladığı 2016 Oyunlar İstatistikleri ve Geleneksel Ödüller almanağında en katılımcı ülkeler sıralamasında 40 ülke arasından TÜRKİYE 8. sırada yer aldı.
Almanakta yer alan BİREYSEL SPORLAR Madalya sıralamasında ülkemiz 15 Altın, 6 Gümüş ve 11 Bronz madalya ile 4. , TAKIM SPORLARI ve BİREYSEL SPORLAR başlığı altında 16 Altın, 7 Gümüş ve 14 Bronz madalya ile 6. sırayı almıştır.
Üniversiteler nezdinde yapılan TAKIM SPORLARI ve BİREYSEL SPORLAR sıralamasında ise 209 üniversite arasında en başarılı olan 8 Üniversitemiz; Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi,Koç Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi yer almıştır.

EUROPEAN UNIVERSITIES GAMES STATISTICS & AWARDS REPORT

... detay
 
15 Haziran 2017 Perşembe 14:45:00 Categories: EXTRANET UNILIG

Plaj Korfbolu Türkiye Şampiyonası Muğla'da Yapılacak  

29 Haziran- 2 Temmuz 2017 tarihleri arasında Muğla Dalyan İnkum Plajında Türkiye Üniversiteler Plaj Korfbolu yapılacaktır. 

Faaliyetin Teknik Toplantısı 28 Haziran 2017 tarihinde Muğla Dalyan Carya Otel'de saat :17:00'de yapılacaktır.


Plaj Korfbolu Yarışma Talimatı

... detay
 
09 Haziran 2017 Cuma 12:36:00

Yarışma Talimatı ile ilgili Üniversitelerin Dikkatine! 

Federasyonumuz Genel Yarışma Talimatında aşağıdaki maddelerde değişiklik yapılmıştır.

Madde 7 Organizasyonlara Katılma Şartları : 18 Yaş altı Üniversite Öğrencileri veli izin belgesi ile yarışmalara katılabilirler.

TOHM Öğrencileri; özel öğrenci statüsünde olup (kayıtları ayrı okul, eğitim gördükleri ayrı okul) eğitim gördükleri okul adına yarışmalara katılacaklardır.

 

... detay
 
27 Şubat 2017 Pazartesi 12:09:00

12. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasına TÜRKİYE Damgası 

25-30 Ekim 2016 Tarihleri arasında Çorum' da organize edilen 12. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasında Ülkemiz;

Altın, 3 Gümüş ve 9 Bronz madalya ile;

Erkekler Greko-Romen kategoride DÜNYA ŞAMPİYONU,

Erkekler Serbest Kategoride DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ,

Kadınlar Kategorisinde DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ,olarak Ülkemize büyük sevinç yaşatmışlardır.

Emeği geçen, başta Çorum Valiliğimiz olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Çorum Belediyesine, 

Çorum Ticaret ve Sanayii Odasına, Hitit Üniversitesi yetkililerine ve tüm Güreş Milli Takım Teknik Heyetine teşekkürü borç biliriz.  

Bireysel Sonuçlar          Takım Sonuçları          Final Bülteni          Fotoğraflar

... detay
 
26 Ekim 2016 Çarşamba 11:23:00

Uluslararası Üniversite Spor Günü 

UNESCO - Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" 20 Eylül tarihini “Uluslararası Üniversite Spor Günü (International Day of University Sport- IDUS2016)” olarak deklere etmiş, 2016 yılından itibaren de her yıl 20 Eylül’ün Uluslararası Üniversite Spor Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Üyesi olduğumuz Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) tarafından Federasyonumuza gönderilen mektupla da 20 Eylül’ün tüm üye ülkelerdeki üniversitelerde gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle kutlanması beklenmektedir

​Bu güne özel etkinliklerle, sporun üniversitelerdeki önemi ile beden eğitimi ve sporun gelişiminden sorumlu kurumlardan olan üniversitelerin toplumdaki rolünün vurgulanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda üniversiteler; sporla ilgili konferans, seminer, panel ve festival ile birlikte çeşitli sportif etkinlikler düzenleyebilecektir.

Resmi Yazı     Uluslararası Üniversite Spor Günü     IDUS Afiş

... detay
 
22 Ağustos 2016 Pazartesi 17:41:00
Sayfa 1 / 3 1 2 3 > >>

 

AVRUPA ÜNİVERSİTELER FUTSAL ŞAMPİYONASI

9-16 TEMMUZ 2017, ÇORUM, TÜRKİYE

2016 DÜNYA ÜNİVERSİTELER ​GÜREŞ ŞAMPİYONASI

25-30 EKİM 2016 / ÇORUM


9.Dans Maratonu

SPONSORLAR


ANA SPONSOR

 

2015-2016 Kullanılacak Toplar

Fotoğraf Galerisi