Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu

 

Sporcu Sağlık Raporu İçin Sevk Alınması Gerekmektedir. 

10 Aralık 2019 Salı 11:16:00 Categories: EXTRANET

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönerge" gereği Spor Federasyonlarının faaliyetlerine katılmak üzere "Sporcu Lisansı" alacak kişilerin Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı birimlerden sevk almaları gerekmektedir. Söz konusu sevk işlemi E-Devlet Kapısı üzerinden yapılabileceği gibi, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından Bakanlığımız "Spor Bilgi Sistemi" üzerinden de yapılabilecektir. Sporcu Lisansı için alınacak sağlık raporları, Bakanlığımız Spor Bilgi Sistemi  ekranından elektronik olarak görüntülenecektir.

Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönerge          Sevk İşlem Süreci

... detay
 

Rektör Ziyaretleri Devam Ediyor 

09 Aralık 2019 Pazartesi 15:59:00

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa ALİŞARLI'ya makamında ziyaret gerçekleştirildi.  Federasyonumuz Başkanı Prof.Dr. Kemal TAMER, Koç Holding ve Sportsnet Yetkililerinin katıldığı toplantıda Koç Spor Fest kapsamında yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

... detay
 

Trakya Üniversitesi Rektörüne Ziyaret 

05 Aralık 2019 Perşembe 13:54:00

2020 yılı Koç Spor Fest organizasyonları ile ilgili Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm GÜLHAN, Koç Grubu ve Sportsnet  yetkilileri ile birlikte, Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Erhan TABAKOĞLU'nu ziyaret etti. Trakya Üniversitesinde Gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

... detay
 

Korumalı Futbol Fikstürü Belli Oldu 

05 Aralık 2019 Perşembe 12:26:00 Categories: EXTRANET

2019-2020 Faaliyet programında yer alan Korumalı Futbol Süperlig ve 1. Lig Müsabakaları Fikstürü Federasyonumuz sayfası faaliyet sonuçları kısmında yayınlanmıştır. Üniversitelerimizin saha tahsislerini yaparak federasyonumuza bilgi vermeleri gerekmektedir.

Faaliyet sonuçları linki

 Saha Tahsisi Resmi Yazı        

... detay
 

2. Lig Grupları İlan Edildi. 

02 Aralık 2019 Pazartesi 13:47:00

Voleybol, Basketbol, Futbol ve Hentbol 2. Lig grupları ve tarihleri Faaliyet Takviminde yer almıştır. Üniversitelerimizin gruplara kesin katılımları şifaen teyit edilmekte olup, katılınılmaması durumunda Federasyonumuza bilgi verilmesi gerekmektedir. Grupların sayısının düşmesi halinde grup birleştirmesi yapılacak olup, Üniversitelerin herhangi bir aksaklık yaşamamaları için faaliyetlerle ilgili onaylarını bir gün bekletmeleri  gerekmektedir.

... detay
 

Hentbol Takımının Kazası Ordu'yu Yasa Boğdu 

02 Aralık 2019 Pazartesi 13:35:00

Hentbol 2. Lig’de mücadele eden Ordu Gençlerbirliği sporcularını taşıyan  minibüsün Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Çökelek köyü yakınlarında dere yatağına devrilmesi sonucu hentbol takımı oyuncusu 2 genç kız hayatını  kaybetti. 14 kişi de yaralandı. Elim kazada hayatını kaybeden Sporcularımıza Allahtan rahmet Ailelerine ve kulüplerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralılara Allahtan şifa diliyoruz. 

... detay
 

Erciyes Üniversitesi Rektörüne Ziyaret 

29 Kasım 2019 Cuma 10:26:00

2020 yılı Koç Spor Fest organizasyonları ile ilgili Federasyonumuz  Asbaşkanı Prof.Dr. Mehmet GÜNAY, Genel Sekreterimiz Erdoğan ÇELEBİ, Koç Grubu ve Sportsnet  yetkilileri ile birlikte, Erciyes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa ÇALIŞ'a ziyaret gerçekleştirildi.  Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat BORLU, Genel Sekreter Murat YENİSU ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Metin AKGÖBEK 'inde yer aldığı toplantıda, gerçekleştirilmesi planlanan organizasyonların detayları görüşülmüştür.  

... detay
 

Prof.Dr.Kemal TAMER 5. Kez FISU Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi 

16 Kasım 2019 Cumartesi 19:30:00

İtalya'nın Torino Kentinde 15 Kasım'da yapılan FISU Genel Kurulunda Federasyonumuz Başkanı Prof.Dr.Kemal TAMER 77 oy alarak FISU Yönetim Kuruluna 5. kez seçilme başarısını gösterdi. Başkanımızı tebrik eder Üniversite Sporları camiasına hayırlı olmasını dileriz.

... detay
 

2019-2020 Faaliyetleri İle İlgili Önemli duyuru 

18 Eylül 2019 Çarşamba 12:45:00 Categories: EXTRANET

14-15 Eylül 2019 tarihlerinde Eskişehir'de gerçekleştirilen Federasyonumuz Yönetim Kurulu Kararı gereği;

 Takım sporlarında 2018-2019 sezonu değerlendirilip, 2019-2020 sezonunda süperlig ve 2. liglerin statü olarak aynen devam etmesine, 1. Liglerde müsabakalara katılmayan üniversitelerin bir alt lige düşürülmesine, müsabakalara katılıp gruplarında sonuncu olan üniversitelerin bir alt lige düşürülmeden bulundukları ligde kalmalarına (İstanbul'da yapılan Ligler hariç), 2019-2020 sezonunda lisans ücretleri vize işlemlerinin 15 TL, yeni lisans ücretlerinin ise 20 TL olmasına karar verilmiştir.

Resmi yazı için Tıklayınız.

... detay
 

Bakanlığımızca Gönüllülük Temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek 

29 Kasım 2019 Cuma 11:39:00

Spor Bakanlığımızca 2019 Gönüllülük Yılı çerçevesinde Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nın gençlik alanındaki bağlı kuruluşu İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) arasında 11 Mart 2019 tarihinden imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu'nun (TFSF) katkılarıyla "Gönüllülük" Temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması" düzenlenecektir.

 

Yarışma ödüllü olup son müracaat 29 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştır. Üniversitelerimize duyurulur.

... detay
 

Uşak Üniversitesi Uluslararası Üniversite Spor Gününü Kutladı 

27 Kasım 2019 Çarşamba 09:43:00

  20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü, Uşak Üniversitesi tarafından Rektör Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Adem DURU, Genel Sekreter İbrahim ÇALIŞ, Yeşil Pedal Bisiklet Topluluğu Danışmanı Dr. Sevgi TATAR ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğünce katılımı sağlanarak gerçekleştirilmiştir.

Rektör Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ'ın günün anlam ve önemine dair açılış konuşmasından sonra etkinlik faaliyetleri başlatılmıştır. İlk gün faaliyetleri kapsamında kampüs içerisinde  ve Karaağaç Göleti bisiklet yürüyüşü yapılmış olup, etkinliğin 2. ve son gününde personel ve öğrencilerle step aerobik ve zumba dansları yapılarak sonlandırılmıştır.
Uşak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ başta olmak üzere, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen akademik ve idari personele teşekkürlerimizi sunarız.
... detay
 

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 20 Eylül'ü Kutladı 

26 Kasım 2019 Salı 10:33:00

20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü kapsamında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi  Satranç ve Tenis Turnuvası düzenledi.

01-02 Kasım tarihlerinde Tayfur Sökmen Kampüsü merkez yemekhanede düzenlenen satranç turnuvasına 43’ü erkek 7’si kadın olmak üzere toplam 50 yarışmacı katıldı.

 

... detay
 

Üniversite Sporları Eğitim Semineri Kadir Has Üniversitesinde Gerçekleşti 

12 Kasım 2019 Salı 14:12:00

Üniversite Sporları Eğitim Semineri 4 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesi evsahipliğinde yapıldı. 

Açılış konuşmasını İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı İbrahim Erdoğdu’nun yaptığı eğitim seminerinde, ilk konuşmacı Uzman Diyetisyen Esra Işıkdemir ‘’Sporcu Beslenmesinin Önemi ve Güncel Araştırmaların Değerlendirilmesi’’ başlıklı konusunu katılımcılara aktarmıştır. Spor Psikoloğu Arda Coşkun ‘’Sporda Motivasyon ve Antrenörlerin Rolü’’ konuşması ile eğitim programında yer almıştır

... detay
 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 20 Eylül Spor Gününü Kutladı 

07 Kasım 2019 Perşembe 13:17:00

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  tarafından 20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü kapsamında  ‘Üniversitelinin Spor Bilinci’ konulu Panel düzenlendi. Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen panele ; Akademisyen Yazar Müslüm Gülhan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Başkanı İbrahim Erdoğdu ve Kadir Has Üniversitesi Spor Uzmanı Aysel Damar panelist olarak katıldı. Panelistler; Spor Kültürü, Oryantasyon Süreçleri, üniversitede Aidiyet Duygusu ve Profesyonel Spor hakkında öğrencilere bilgilerini aktararak merak edilen soruları yanıtladı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. İ Yaşar HACISALİHOĞLU başta olmak üzere emeği geçen Üniversitenin akademik ve idari personelleri ile katılımcı öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

... detay
 

Afyon Kocatepe Üniversitesi 20 Eylül Spor Gününü Kutladı 

06 Kasım 2019 Çarşamba 10:04:00

Afyon Kocatepe Üniversitesi UNISEF Uluslararası Üniversite Spor Günü Kapsamında; Geleneksel BESYO Spor Oyunlarını Tenis, Kum Voleybolu, 3x3 Basketbol, Florbol ve Frizbi branşlarında gerçekleştirdikleri yarışmalar ile kutladılar.  Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mehmet KARAKAŞ başta olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen akademik ve idari personeller ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

... detay
 

Üniversitelerin Madalya Sıralaması Belli Oldu. 

04 Kasım 2019 Pazartesi 10:17:00

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Federasyonumuz faaliyetlerinde başarı elde eden Üniversitelerin madalya sıralamaları belirlendi.

madalya dağılımları için tıklayınız.

... detay
 

TED Üniversitesi 20 Eylül Üniversite Spor Gününü Kutladı 

03 Ekim 2019 Perşembe 11:32:00
TED Üniversitesi Uluslararası Üniversite Spor Günü'nü Kampüs içerisinde yer alan Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Merkezinde Detay'da belirtilen program dahilinde  kutladı. 
 
Tüm katkılarından dolayı TED Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. H. Belgin Ayvaşık  başta olmak üzere üniversitenin tüm akademik, idari personeli ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.   
... detay
 

KTO Karatay Üniversitesi 20 Eylül Üniversite Spor Gününü Kutladı 

02 Ekim 2019 Çarşamba 17:00:00
UNESCO –“Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu” 20 Eylül tarihini “Uluslararası Üniversite Spor Günü (International Day of University Sports) olarak ilan etmiştir. 
Bu bağlamda KTO Karatay Üniversitesi spor değerlerini ve faaliyetlerini tanıtmak, sporun öğrencilerin günlük yaşamında yer almasını sağlamak amacı ile kampüs içerisinde 3x3 Basketbol Turnuvası gerçekleştirmiştir. 
Tüm katkılarından dolayı  KTO Karatay Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Bayram SADE başta olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Sportif Faaliyetler Uzmanı Mehmet EROL ve üniversitenin tüm akademik, idari personeli ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.  
... detay
 

Üniversite Sporları Gününü Pedal Basarak Kutladılar 

01 Ekim 2019 Salı 12:43:00

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü Haliç kıyısında düzenlenen etkinlikle, tüm dünyayla aynı anda kutladı. TİCARET’in çeşitli spor branşlarında mücadele eden lisanslı sporcuları ile düzenli spor yapmayan öğrenciler birlikte Haliç kıyısındaki bisiklet parkurunda bisiklet bindiler.

... detay
 
Sayfa 1 / 2 1 2 > >>

 


ANA SPONSOR

 

Alo 145

http://www.tusf.org/anasayfa.aspx