Uludağ Üniversitesi yönetimi, spor takımlarının kazandığı başarıdan dolayı ödül töreni düzenledi. Törene Federasyonumuz  Başkanı ve Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu (EUSA) Asbaşkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, TÜSF Asbaşkanı Doç.Dr. Atilla Pulur, TÜSF Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Federasyonumuz Başkanı ve Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu (EUSA) Asbaşkanı Prof. Dr. Kemal TAMER ise üniversitelerin amacının insan zihninin ve bedeninin limitlerini zorlamak olduğunu vurguladı. Uludağ Üniversitesi’nin elde ettiği başarıda emeği geçen herkesi tebrik eden Prof. Dr. Kemal TAMER; “Gençliğimize fırsat verildiği zaman çok güzel şeyleri başarabileceğini buradaki kardeşlerimiz bizlere göstermiş oldu. Böylesi fırsatların arttırılması durumunda gençlerimizin Avrupa’da ve Dünyada çok daha güzel başarılar elde edeceğine inanıyorum. Üniversitelerimizde yapılan spor, spordan öte eğitim için bir araçtır ve bu aracın kullanılmasında katkıda bulunan ve başarıyı ortaya çıkarmakta destek veren Sayın Rektörümüz başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERE TEŞVİK ÖDÜLÜ

Tören sonunda müsabakalarda sporculara protokol tarafından teşekkür belgesi ve madalyaları takdim edildi. Uludağ Üniversitesi yönetimi Avrupa’da derece yapan takımlara 30 bin TL altyapı desteği verirken, 1.lik ve 2.lik elde eden öğrencilere dizüstü bilgisayar, 3.lük alan öğrencilere ise saat hediye etti. 

26 Şubat 2018 Pazartesi 14:07:00