top of page

ÜNİLİG Boks Türkiye Şampiyonası Kastamonu Üniversitesi’nin Ev Sahipliğinde Başladı



8 -12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kastamonu’da Kastamonu Üniversitesi Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezinde başladı.


5 gün sürecek şampiyonada 62 takım, 107 erkek sporcu ve 37 kadın sporcu olmak üzere toplamda 144 sporcu mücadele ediyor.

Müsabakaların açılış seremonisi, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ın katılımlarıyla yapıldı.

Törene Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Karabulut ile Federasyon Temsilcisi İstanbul Esenyurt Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Merve Uca, akademik ve idari personel ile sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan seremonide, sporcuların geçit töreni sonrasında açılış konuşmasını Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay yaptı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Günay, konuşmasında ev sahipliği için Kastamonu Üniversitesine teşekkür ederek, devletin her üniversiteye bu tür spor tesisleri yaparak büyük başarılar hedeflediğini belirtti.

Şampiyonanın daha geniş bir katılım alacağını ancak 6 Şubat'ta depremde hayatını kaybeden sporcuların da olduğunu hatırlatan TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı olan Ekim ayında yeniden spor alanında başarılar elde edeceklerine inandığını vurguladı.

TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın üniversitelerdeki başarılı öğrencilerin yurt içi ve yurt dışındaki müsabakalara katılmaları için maddi ve manevi destek sağladığını belirtti. Önceden 6 branşta destek sağlanırken bugün 53 branşta sporculara destek verdiğini söyleyen TÜSF Başkanı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Prof. Dr. Günay'ın konuşmasının ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, sporun hayatımızdaki önemine vurgu yaparak, Kastamonu Üniversitesi olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal üniversitenin sunduğu imkânlarla bu tür organizasyonlarda daha fazla katılım sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, şampiyonada yer alan tüm ekiplerin elde ettikleri başarıların tarihe geçeceğini ifade ederek, katılan tüm sporculara teşekkür etti ve başarılar diledi.

Konuşmaların ardından, Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, gong sesiyle bir müsabakayı başlatarak şampiyonanın başlamasını sağladı.


(Kaynak: https://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/bilgi/gundem-tr/4778-tusf-unilig-boks-turkiye-sampiyonasi-universitemiz-ev-sahipliginde-basladi)





630 views

Comments


bottom of page