top of page

ÜNİLİG Güreş Türkiye Şampiyonası B Klasmanı Serbest Müsabakaları Sonuçları


1 Nisan 2023 tarihinde Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenen B klasmanı erkekler serbest stil müsabakaları tamamlandı.

Şampiyonada 57 kg, 61 kg, 65 kg, 70 kg, 74 kg, 79 kg, 86 kg, 92 kg, 97 kg, 125 kg sıkletlerinde müsabakalar düzenlendi.

Karşılaşmaların sonucunda: 57 kiloda; Emircan Çolak (Bayburt Üniversitesi) birinci,Mustafa Günendi (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi) ikinci, Hüseyin Özen (Muş Alparslan Üniversitesi) ile Sina Aksakal (İstanbul Haliç Üniversitesi) üçüncü oldu.

61 kiloda; Yıldıray Kement (Trakya Üniversitesi) birinci, Furkan Hançerli(Sivas Cumhuriyet Üniversitesi) ikinci, Mümin Kardeş (Erzincan Teknik Üniversitesi) ile Enes İnce (Gümüşhane Üniversitesi) üçüncü oldu.

65 kiloda; Muhammed Ali Kesti (Erzurum Teknik Üniversitesi) birinci, Fatih Önalan (Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi) ikinci, Muhammed Ali Musayev (Ankara Milli Savunma Üniversitesi) ile Şehmuz Kaplan(Batman Üniversitesi) üçüncü oldu.

70 kiloda; Emre Yazıcı (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi) birinci, Serdar Sucu (Bayburt Üniversitesi) ikinci, Abdurrahman Tekgöz (Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi) ile Ahmet Özcan (Erzurum Teknik Üniversitesi) üçüncü oldu.

74 kiloda; Halit Özmuş (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi) birinci, Yusuf Kaplan(Batman Üniversitesi) ikinci, Burak Baran Tanrıverdi(Muş Alparslan Üniversitesi) ile Özgür Bakar (Erzurum Teknik Üniversitesi) üçüncü oldu.


79 kiloda; Mertcan Damatoğlu (Çorum Hitit Üniversitesi) birinci, Coşkun Keleş (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi) ikinci, Murat Yavuz(İstanbul Esenyurt Üniversitesi) ile Hamza Yusuf Işık (Gazi Üniversitesi) üçüncü oldu.


86 kiloda; Hakan Satılmış (Sinop Üniversitesi) birinci, Ömer Faruk Karadeniz (Erzurum Teknik Üniversitesi) ikinci, Kadir Güleşen (Trakya Üniversitesi) ile Faruk Bafralı (Marmara Üniversitesi) üçüncü oldu.

92 kiloda; Yunus Emre Yıldız (Kastomonu Üniversitesi) birinci, Emre Çiftçi (Erzurum Teknik Üniversitesi) ikinci, Vural Aslan (Çorum Hitit Üniversitesi) ile Alperen Tokgöz (Gümüşhane Üniversitesi) üçüncü oldu.

97 kiloda; Atilla Kaan Aydın (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi) birinci, Yusuf Ceylan (Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) ikinci, Ömer Faruk Kırat (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi) ile Abdülkadir Güney(Gazi Üniversitesi) üçüncü oldu.


125 kiloda; Efe Atabey (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi) birinci, Tuğberk Koç (Trakya Üniversitesi) ikinci, Hakan Tekel ( İstanbul Esenyurt Üniversitesi) ile Oğuz Kaya (Yozgat Bozok Üniversitesi) üçüncü oldu.


206 views
bottom of page