top of page

ÜNİLİG Hentbol Süper Lige Yükselme Müsabakaları Başladı


Gazi Üniversitesi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 6-11 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hentbol Süper Lige Yükselme Müsabakaları başladı.

Hentbol Süper Lige Yükselme Kadınlar Müsabakasında günün ilk maçı Gazi Üniversitesi Yaşar Sevim Spor Salonunda oynandı.


A grubunda ilk maç İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ile Yozgat Bozok Üniversitesi arasında oynandı. Yozgat Bozok Üniversitesi Maçı 40-27 kazandı.


A grubunda Gazi Üniversitesi ile Ahi Evran Üniversitesi arasında oynandı. Ahi Evran Üniversitesi Gazi Üniversitesini 38-29 ile yendi.


B grubunun ilk maçında Yıldız Teknik Üniversitesi ile Giresun Üniversitesi karşılaştı. Çok çekişmeli geçen maçın sonunda Giresun Üniversitesi 19-14 ile Yıldız Teknik Üniversitesi’ni yendi.


Hentbol Süper Lige Yükselme Erkekler Müsabakasında günün ilk maçı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde ODTÜ Spor Salonunda oynandı.


A grubunda Koç Üniversitesi ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi arasında oynandı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Koç Üniversitesini 38-25 yendi.


A grubunda günün ikinci maçı Çukurova Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi arasındaydı. Çukurova Üniversitesi 41-30’luk skor ile maçtan galip ayrıldı.


B grubunun ilk maçında ODTÜ ile Giresun Üniversitesi karşılaştı. Giresun Üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesini saha avantajına rağmen 38-33’lük skorla yendi.


B grubunda günün son maçında Dokuz Eylül Üniversitesi ile Gümüşhane Üniversitesi karşılaştı. Gümüşhane Üniversitesi 43-32’lik skor ile Dokuz Eylül Üniversitesini mağlup etti.
239 views

Comments


bottom of page