top of page

ÜNİLİG Karate Türkiye Şampiyonası Başladı.

Updated: Apr 10, 2023


Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin ev sahipliğinde başlayan şampiyonanın ilk gününde sabah programında kadın ve erkeklerde, kata branşında bireysel ve takım müsabakaları yapıldı.


Kata branşında yapılan 1.Tur ve 2.Tur müsabakalarının ardından final ve üçüncülük müsabakaları yapıldı.


Kata branşında yapılan bireysel büyük kadın müsabakalarında finalde Gazi Üniversitesinden Damla Su Türemen ile Lokman Hekim Üniversitesinden Damla Pelit'in minderdeki performansları puanlarına da yansıdı.


Gazi Üniversitesinden Damla Su Türemen 24,8 puan ile birinci olurken, Lokman Hekim Üniversitesinden Dala Pelit 24,6 puan ile ikinci oldu. Oynanan üçüncülük maçları sonucunda Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Sinem Gül Duman 25,2 puanla, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'dan Şule Azra Akbulut 24,6 puanla üçüncü oldular.


Kata bireysel erkekler müsabakalarında iki turlu mücadelenin ardından puan sıralamasına göre final ve üçüncülük için sporcular mindere çıktı.


Gazi Üniversitesinden Enes Özdemir 25,6 puan ile birinci olurken İstanbul Aydın Üniversitesinden Kutluhan Duran 25 puan ile ikinci oldu.

Hacettepe Üniversitesinden Yusuf Kılıç 24,8 puanla,Marmara Üniversitesinden Ömer Ali Yılmaz 24 puanla üçüncü oldular.


Kata branşı erkekler takım müsabaka sonucunda İstanbul Aydın Üniversitesi takımı birinci olurken Gazi Üniversitesi ikinci oldu.


Kata branşı kadınlar takım müsabakalarında Lokman Hekim Üniversitesi birinci, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ikinci, İstanbul Aydın Üniversitesi üçüncü oldu.
191 views

Comentários


bottom of page