top of page

“CUMHURİYET’İN KURULUŞUNDAN TÜRKİYE YÜZYILINA TÜRK SPORU KONGRESİ” HAZIRLIK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

100. Yılını tamamlayan Cumhuriyetimizin sahip olduğu spor birikimini kuşatıcı bir yaklaşımla, devralınan miras, Cumhuriyet’in kazanımları ve gelecek yüzyıl perspektifleri kapsamında değerlendirmeyi ve kalıcı bir envanter oluşturmak amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’na bağlı Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı ve Gazi Üniversitesi iş birliğinde 24-26 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan “Cumhuriyet’in Kuruluşundan Türkiye Yüzyılına Türk Sporu Kongresi” ile alakalı Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirildi.


Toplantıya Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Hüseyin Murat Yücel, Kongre Düzenleme Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Nejla Günay, Prof. Dr. İbrahim Yıldıran, Dr. H. Aytuğ Tokur ve Kongre Sekretaryasından Gamze Durmuş katıldı.


Toplantıda; kongre için gönderilen tam metin bildiriler değerlendirilirken, hakem atamaları yapılmıştır. Toplantı, ilerleyen süreç hakkında bilgilerin paylaşılması ile sona ermiştir.


28 views

Comments


bottom of page