top of page

FISU ve United World Wrestling'ten Güreş Gelişim SemineriTürkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun ev sahipliğinde 20-30 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası kapsamında 23-25 Eylül tarihlerinde hakem gelişim programı düzenlendi. FISU ve United World Wrestling (UWW) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bu projeyi FISU Güreş Teknik Komite Başkanı ve aynı zamanda Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Cicioğlu ve İspanya'dan iki kez olimpiyat hakemliği yapan UWW sertifikalı hakem eğitmeni Carlos Garcia yönetti.

Akademik kariyerlerine odaklanırken sporla da bağlarını koparmayan öğrenci-sporcular için sporda alternatif kariyerlere yönelme olanakları sunan programa ilgi yoğundu. Çok sayıda katılımcının yer aldığı etkinlik, öğrenci-sporcular için faydalı ve yol gösterici olmakla birlikte geleceğin hakemlerini yetiştirme yolunda da önemli bir adım oldu.


Haberin Devamı için :

https://www.fisu.net/news/education/joint-fisu-and-united-world-wrestling-programme-trains-future-generation-of-referees

38 views

Comments


bottom of page