top of page

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR


   Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak, dün gerçekleşen MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor futbol maçının sonrasında, MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e yönelik şiddet içeren davranışlarını kınıyoruz.


      Sporun temel değerleri arasında saygı, adalet ve fair play yer alır. Sahalarda yaşanan her türlü şiddet, bu değerlere gölge düşürmektedir. Maç sonucundan bağımsız olarak, sporcuların, yöneticilerin ve hakemlerin birbirlerine karşı saygılı olmaları gerekmektedir.


       Bu tür davranışlar, sporun ruhuna aykırıdır ve genç sporcularımıza kötü örnek teşkil etmektedir. Sporun birleştirici ve eğitici gücüne inanan bir kurum olarak, bu tür olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.


       Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak, fair play ilkelerine bağlı kalmak ve sporun saygınlığını korumak adına, bu tür davranışları sergileyen bireyleri ve kurumları kınama kararlılığımızı yineliyoruz. Sporun birleştirici ruhuna zarar veren her türlü olumsuz davranışın karşısında durmaya devam edeceğiz. 


      Saygılarımızla, 

      Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu   

112 views

Comments


bottom of page