top of page

PROF. DR. MEHMET GÜNAY’DAN DEĞERLENDİRME

Updated: Feb 26

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Erzurum’un ev sahipliğinde düzenlenen Kış Spor Oyunları ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.


Erzurum Günebakış’a açıklamalar yapan TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Erzurum ilinin büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirtti.


“Erzurum’a vereceğimiz daha büyük şampiyonalar var” diyen Günay, “Erzurum bir spor şehri. Şampiyonalara, Ünilig Taekwondo Türkiye Şampiyonası ile başladık. Taekwondo, hem üniversite sporlarında hem de milli takımda Dünya şampiyonu olduğumuz bir branş. Ardından Ünilig Judo Türkiye Şampiyonası’nı yine Erzurum’da gerçekleştirdik. Tabii Erzurum kış sporları özelinde Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı merkezlerinden bir tanesine sahip. Bu ilde gerçekleşen 14 farklı Türkiye Şampiyonası’na 71 üniversiteden toplamda 680 sporcumuz katıldı ki bu sayı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu için rekor bir katılım. Dolayısıyla; Erzurum’da bu organizasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Yine bu organizasyonlar Erzurum’a yakışıyor; çünkü bu il tesisiyle, organizasyon yeteneğiyle bir spor şehri.” dedi.


Erzurum’da 14 Türkiye Şampiyonası’nın gerçekleşmesinin çok önemli olduğunun altını çizen TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak, faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik açısından özellikle uluslararası faaliyetleri de Erzurum’da gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Çünkü Erzurum; altyapısıyla, tesisleriyle, şehrin organizasyonu benimsemesiyle ve misafirperverliğiyle zaten bir spor şehri durumunda. Erzurum bunları hak eden bir şehrimiz. Bakanlığımıza, belediyemize ve yerel yönetimlere bir kez daha çok teşekkür ediyoruz.”


42 views

Comments


bottom of page