top of page

PROF. DR. MEHMET GÜNAY’DAN KKTC ZİYARETİ DEĞERLENDİRMESİ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerle ilgili bir değerlendirmede bulundu.

 

Program çerçevesinde ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nu makamında ziyaret eden Başkan Günay, ardından KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile birlikte KKTC’de hayata geçirilecek olan Ünilig projesi ile ilgili protokolü imzaladı.

 

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret ederek Ünilig projesi ile ilgili bilgi veren Başkan Günay, son olarak Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu 3. koordinasyon toplantısına katıldı.

 

KKTC’deki ziyaretle ilgili olarak değerlendirmede bulunan TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak gençlerin spora olan ilgisinden büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde göreve başladığımız günden bu yana kademeli olarak hem branş hem de sporcu sayısında bir artış gerçekleştirdik. Branş sayımızı 91'e çıkarttık. Avrupa’da 2., Dünya sıralamasında ise 6. basamakta bulunuyoruz. Federasyonumuzun tarihinde ilk kez sıralamalarda bu derece önemli konumlarda yer alıyoruz. Şimdi KKTC’de imzalamış olduğumuz Ünilig protokolü ile projelerimizi taçlandırarak gençlerin yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Amacımız KKTC’de gençlerimiz için uygun spor ve yarışma ortamı sağlamak. Bu bağlamda bizlere destek olan devletimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.58 views

Comentarios


bottom of page