top of page

PROF. DR. MEHMET GÜNAY: “EV SAHİPLİĞİ İÇİN KARARLI VE İDDİALIYIZ”

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, 2028 Avrupa Üniversite Oyunları ev sahipliği yarışında kararlı ve iddialı olduklarını söyledi.

 

Göreve geldikleri günden bu yana hem sporcu sayısı hem de branş anlamında ciddi atılımlar yaptıklarını belirten TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, “Görev süremiz boyunca hedeflerimizi adım adım gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hem sporcu sayısı hem de branş anlamında ciddi bir ivme yakaladık. Şimdi de organizasyon anlamında 2028 Avrupa Üniversite Oyunları’nın ülkemizde düzenlemesi için yarışıyoruz.” dedi.

 

Hırvatistan ve İspanya’nın ev sahipliği yarışında ciddi rakipler olduklarının altını çizen TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, “Ülke olarak sportif organizasyonları düzenleme konusunda iyi durumdayız. Tesis ve organizasyon yönetimi yetkinliği konularında ise birçok ülkeden daha iyi konumdayız. Açıkçası bu avantajlarımızı kullanmak ve ev sahipliği için kararlı ve iddialı olduğumuzu göstermek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.27 views

Comments


bottom of page