top of page

PROF. DR. MEHMET GÜNAY: “KIŞ SPOR OYUNLARINA GÖSTERİLEN İLGİDEN MEMNUNUZ”

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Erzurum’un ev sahipliğinde düzenlenen Kış Spor Oyunları’na 51 üniversiteden 689 sporcunun katıldığını belirtirken, bu sayının rekor olduğunu söyledi.


2010 yılından bu yana düzenlenen Kış Spor Oyunları’na gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, TRT Spor Yıldız’a yaptığı açıklamada; “Bu yıl özellikle 51 üniversitenin Erzurum’da yer alıyor olması bizim için çok kıymetli. Katılım sayısının yanı sıra sporcuların seviyesi de bizleri mutlu ediyor. Milli takım sporcularımızın tamamı burada. 2025 yılında Torino’nun ev sahipliğinde Dünya Üniversite Kış Oyunları organizasyonu düzenlenecek. Bu oyunlara seçme niteliğinde olduğu için Erzurum’daki bu etkinliğe katılım yüksekti. Katılım sayısının yanı sıra organizasyonun başarısından da çok memnunuz.” dedi.


Erzurum’un hem ülkemizin hem de Avrupa’nın en önemli kış spor merkezlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Günay, “Bu şehir geçmiş yıllarda çok değerli organizasyona ev sahipliği yapmış bir şehir. Hem kapasite hem de organizasyon yeteneği olarak da Erzurum bizler için çok kıymetli. Şehir her anlamda gençlerimizi çok güzel bir şekilde ağırladı. Devletimizin sunmuş olduğu bu imkanlar bizlerin gerçekten de göğsünü kabartıyor. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza, Erzurum Belediye Başkanımıza ve tüm yerel yönetim yetkililerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.37 views

Comments


bottom of page