top of page

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gönüllü Programı “ÜNİLİG Finaller-Ankara”ya farklı bir değer katmıştır


4-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen

“ÜNİLİG Finaller-Ankara” organizasyonu; Ankara’da bulunan 9 üniversitenin destekleri ve işbirlikleri ile sahalarında 7 spor dalında düzenlenmiştir.


10 farklı lokasyonda gerçekleştirilen organizasyonda takımların, yönetici ve seyircilerin bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi ve etkinliklerin sorunsuz gerçekleştirilmesi koordinasyon ve ekip çalışması çok önemlidir. Tam da bu noktada Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin yapmış olduğu Gönüllü Programı “ÜNİLİG Finaller-Ankara”ya farklı bir değer katmıştır.


Diğer üniversitelere örnek teşkil etmesi ve bu tarz programlara destek olmak adına Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin uyguladığı programı sizlerle paylaşmak istedik.


Sporun sadece sahada yapılmadığını, saha dışında paydaşlarla ve özellikle gönüllüler ile sportif faaliyetlerin değer kazandığını çok güzel anlatan bu programdan dolayı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Spor Koordinatörü Sayın İlhan GÜNERİ'ye ve tüm gönüllü ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Biz kimiz?

Biz görevli öğrenciler; okulumuzun tıp, odyoloji, hemşirelik, sağlık yönetimi paramedik, acil yardım gibi bambaşka bölüm ve sınıflarından birleşmiş bu etkinlik içinde tanışıp anlaşmış ve bu programı eğlenerek tamamlamaya çalışan gönüllüleriyiz

Amacımız nedir?

Amacımız yalnızca bu etkinlik kapsamında değil bu tarz etkinliklerde okulumuzdan olmayan, okulumuzun içini bilmeyerek gelecek misafir takım ve öğrenciler için gerektiğinde yol göstericilik yaparak yardımcı olmak etkinlik kapsamında yardımcı olunabilecek her konuda yardımcı olmaktır.


Neler yapıyoruz ?

Bu etkinlik kapsamında görev tanımımızda 7 görevimiz vardı.


Mihmandarlık

Her misafir üniversiteye mihmandarlık yapmak adına bir öğrenci gönüllü oldu ve takımın spor salonuna girişinden soyunma odasına kadar eşlik edip maç esnasında su, buz, kalem ,kafile listesi düzeni gibi maç sonrasında yemekhaneye eşlik etmek gibi her ihtiyaçlarında yanındaydı.


Hakem Mihmandarlığı

Gelecek hakemlerimiz için erkek ve bayan hakemlere ayrı ayrı mihmandar arkadaşımız gönüllü oldu. Hakem soyunma odasına götürmekten, toplantı odasında çay servisine, yemekhaneye eşlik etmekten maç esnasındaki hakem masasının düzenine kadar bu arkadaşlarımız yardımcı oldular .


Tribün Kontrolü

Gelen misafir takımların tribünlerini maç esnasındaki gerginliği önlemek adına ayrıydı. Tribün kontrolündeki görevli arkadaşlar daha sonraki gelecek takımların yerleşimi ve okul içerisinde aranan bankamatik ve kafe tarzı yönlendirmelerde yardımcı oldu.


Top Toplayıcılık

Maç esnasındaki 3 müsabaka topunun kontolü için 2 arkadaşimiz gönüllü oldu. Isınmadan sonraki topların toplanması ve müsabaka esnasında top toplayıcılık görevi yaptılar .


Müzik Sistemi

Mikrofon ve müziğin kontrolü için her güne bir arkdaşımız gönüllü oldu ve ısınırken ve takım molalarında ortamı hsreketlendirmek için tüm görevli öğrencilerimizin birleşip hazırlamış olduğu playlisti kontrol etti.


Sağlık Ekibi

Maç esnasında olabilecek her türlü sağlık problemi için okulumuz paramedik, ilk acil yardım son sınıf bölümü 6 arkadaşımız görevliydi.


Fotoğrafçılık

Fotoğraf çekmek için gönüllü olan arkadaşımız her takımın ısınırken konuşurken müsabaka esnasında heyecanlı hallerini hakemlerimizin maçı kontrollü yönetimini yakalamakla görevliydi.


ÜNİLİG Erkekler Yükselme Liginde Ev Sahibi okul olarak ;

25 Gönüllü Öğrenci

15 İdari Personel

Ve binlerce öğrencimiz ile ev sahipliğimizde evinize sizleri her zaman bekliyoruz.
63 views

Comments


bottom of page