top of page

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU İLE KUZEY KIBRIS ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 5-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon’da gerçekleştirilen, Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’na; Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Sayın Hüseyin Aşkın KINACI ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bilbay GECEYATMAZ katılım sağlamıştır.

Koordinasyon Toplantısı esnasında; üniversitelerin spor, hizmet ve faaliyetleri ile ilgili görev, yetki ve sorumluluklarını yürüten Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu; Kuzey Kıbrıs Üniversite Sporları Federasyonu (NCUSF) ile iş birliği yaparak, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan ÜNİLİG organizasyonlarına mali ve diğer konularda destek vermek amaçlanmıştır. Bu iş birliği; dopingle mücadele, obezite, sporda şiddet, fairplay ve bağımlılıkla mücadele gibi konularda eğitimler, paneller ve toplantılar düzenlenerek KKTC'nin kalkınmasına da yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla TÜSF ve NCUSF arasında bir iş birliği protokolü imzalanmıştır.
188 views

コメント


bottom of page