top of page

Türkiye Yüzyılında Üniversite Gençliği Sempozyumu İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinde DüzenlendiCumhuriyetimizin 100.Yılı kapsamında; İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nin ev sahipliğinde "Türkiye Yüzyılında Üniversite Gençliği" temalı sempozyum düzenlendi.


Sempozyumda Federasyonumuzun Sağlık Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU, Gençlik ve Spor Bakanlığının " Genç Tıbbiyeliler Kamp" yürütme kurulunda görevli Aile hekimi Dr. Almıla Suna NİZAMOĞLU ile "Özbakım, özgüven, Sosyalleşme" konularında sunum gerçekleştirdi.


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığını, aynı zamanda Tıp Dekanları Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN "Olumlu Alışkanlıkları Geliştirme" adlı sunum gerçekleştirmiştir.


Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi, aynı zamanda Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisinin kurucu editörü Prof. Dr. Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR "Empati, Stres Yönetimi" konularında sunum gerçekleştirmiştir.


Yüksek İhtisas Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan, beyin dokusunda egzersizin yaşlanma sürecine etkisi üzerinde araştırmalar yapan Doç. Dr. Eda AĞAŞÇIOĞLU "Egzersizin İnsan Beyni Üzerindeki Etkileri" adlı sunum gerçekleştirdi.


Yüksek İhtisas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Sevan ÇETİN ÖZBEK "Beslenme" konusunda sunum gerçekleştirdi.


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinde öğrenim görmekte olan Soner Kalın ve Z.Begüm Malkoç ise "çevreye Saygı" adlı bir sunum gerçekleştirmiştir.


132 views

Comentários


bottom of page