top of page

Türkiye Yüzyılında Üniversite Gençliği Sempozyumu Başkent Üniversitesi'nde DüzenlendiCumhuriyetimizin 100.Yılı kapsamında; Başkent Üniversitesi'nin ev sahipliğinde "Türkiye Yüzyılında Üniversite Gençliği" temalı sempozyum düzenlendi.


İkincisi yapılan Sempozyuma; Federasyon Başkanımız Prof.Dr. Mehmet GÜNAY, Başkan Vekilimiz Doç.Dr. Serdar ELER, Genel Sekreterimiz Zeynep ŞAHİN, Kurul Üyelerimiz, Başkent Üniversitesi yönetici ve öğrencileri katıldı.


Sempozyumda Federasyonumuzun Sağlık Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapmakta olan Prof.Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU "Empati ve Stres Yönetimi", Gençlik ve Spor Bakanlığının "Genç Tıbbiyeliler Kamp" yürütme kurulunda görevli Aile hekimi Dr. Almıla Suna NİZAMOĞLU ile "Özbakım, Özgüven, Sosyalleşme" konularında sunum gerçekleştirdi.


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığını, aynı zamanda Tıp Dekanları Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr. Mustafa Necmi İLHAN "Olumlu Alışkanlıkları Geliştirme" adlı sunum gerçekleştirmiştir.


Yüksek İhtisas Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan, beyin dokusunda egzersizin yaşlanma sürecine etkisi üzerinde araştırmalar yapan Doç.Dr. Eda AĞAŞÇIOĞLU "Egzersizin İnsan Beyni Üzerindeki Etkileri" adlı sunum gerçekleştirdi.


Yüksek İhtisas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Sevan ÇETİN ÖZBEK "Beslenme" konusunda sunum gerçekleştirdi.


Başkent Üniversitesinde öğrenim görmekte olan Kadir GÜRBÜZ ise "Çevreye Saygı" adlı bir sunum gerçekleştirmiştir.161 views

Comments


bottom of page