top of page

TÜSF BAŞKANI PROF. DR. MEHMET GÜNAY, BİGG SPOR ÖDÜLLERİ TÖRENİNDE

İstanbul’da düzenlenen TÜBİTAK Girişimcilik Destek Programı (BİGG) Spor Ödülleri’ne Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve beraberindeki heyet katıldı.

 

Riva Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da yer aldı. Bakan Bak ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, iki bakanlık arasında imzalanan “Bilimsel Araştırma, Girişimcilik ve Gençlerde Bilimsel Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İş birliği Protokolü” kapsamında düzenlenen BİGG Spor Ödülleri Yarışması'nın Riva Kamp ve Eğitim Merkezi’ndeki törenine katıldı.

 

Yarışmaya, “Spor teknolojilerinde artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları”, “Sporda yapay zeka uygulamaları”, “Sporla ilişkili istatistik ve büyük veri analizi uygulamaları”, “Bireysel ve takım takip-analiz sistemleri”, “Sporda antrenman teknolojileri”, “İthal spor malzemelerinin yerlileştirilmesi” ile “Sporda sensör teknolojisi” kategorilerinde toplam 67 teknolojik girişim başvurdu.

 

Yarışmada ilk 5’e girenler toplamda yaklaşık 5 milyon lira ödül ile BİGG Spor Kupası'nın sahibi oldu.
41 views

Comments


bottom of page