top of page

TÜSF VE EUSA HEYETLERİ MANİSA’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ile Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) Başkanı Adam Roczek’ın önderliklerindeki heyetler, 2028 Avrupa Üniversite Oyunları ev sahipliği aday şehirlerinden Manisa’da ziyaretlerde bulundu.


TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve EUSA Başkanı Adam Roczek’ın yanı sıra ziyaretlerde EUSA Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi Franciss Crianni, EUSA Genel Sekreteri Matjaz Pecovnic, TÜSF Sponsorluk ve Pazarlama Kurulu Başkanı Koray Erdemir, TÜSF Dış İlişkiler Uzmanı Aslı Özdendir, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Manisa Gençlik Spor Şube Müdürü Mustafa Buldu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dekanı Prof. Dr Murat Taş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Pınar Güzel Gürbüz ve Doç. Dr. Kadir Yıldız da hazır bulundu.


Atatürk Olimpik Spor Kompleksi’nde alan gezileri ile başlayan ziyarette TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, şehrin spor altyapısı, konaklama imkanları ve potansiyel alanları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

TÜSF ve EUSA başkanlarından oluşan heyet, Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar'ı ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk makamlarında ziyaret etti.


Ziyaretlerde 2028 Üniversite Olimpiyatları'nın hazırlık çalışmaları ele alınırken, Manisa’nın oyunlara ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu ve gerekli altyapının tamamlanmakta olduğunu belirtildi.


EUSA Başkanı Adam Roczek, Manisa'nın 2028 Avrupa Üniversite Oyunları için ideal bir şehir olduğunu ve 2028'de unutulmaz bir organizasyona ev sahipliği yapabileceğini dile getirdi. Roczek ayrıca, Manisa'nın konaklama ve spor alanları açısından şu an bile oyunları düzenleyebilecek şekilde hazır olduğunu da ekledi. Başkan Roczek, Manisa’da çok sıcak karşılandıklarını ve yönetimsel anlamda yaşadıkları heyecana ortak olmaktan memnuniyet duyduğunu, 2028'de Manisa'da buluşmak için sabırsızlandığını da ifade etti.
47 views

Comments


bottom of page