top of page

Trakya Üniversitesi, Elbistan'da Destek Merkezi KurduTrakya Üniversitesi, Kahramanmaraş Elbistan’da kurduğu destek merkezi ile yaraları sarıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen yüzyılın felaketinde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken bölgeye yardımlar da ulaşmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren elindeki tüm imkânları seferber eden Trakya Üniversitesi; 7,6 şiddetindeki depremin merkez üssü Kahramanmaraş Elbistan’da bir destek merkezi kurarak, depremzedelere yardım eli uzatmaya devam ediyor.


Edirne Valiliğinin destekleri, Edirne halkının ve Trakya Üniversitesi Ailesinin yardımlarıyla büyüyen ve Trakya Üniversitesinin imkânları ile kurulan destek merkezi, Kahramanmaraş Elbistan’a umut oluyor. Felaketin ilk gününden itibaren organize bir şekilde hareket eden Trakya Üniversitesi, bölgede kurduğu destek merkezi içerisinde hayata geçirdiği aşevi, sağlık merkezi, pazar yeri, çadır, konteyner ve tuvaletlerle ihtiyaçları karşılayarak sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşturdu.


Haberin devamı için tıklayınız...

24 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page