top of page

Yaz Oyunları için Planlar Tamam


Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) 2023 Yaz Spor Oyunları, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde, 17-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Manisa Büyükşehir, Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyelerinin de desteği ile Basketbol, Hentbol, Tenis, Voleybol Süperlig ve Hado Final Müsabakaları gibi beş branşta yapılacak oyunlara, 2 bin civarında sporcu öğrenci, idareci, antrenör ve hakem katılacak.


"Türkiye Yüz Yılında Üniversite Gençliği" temalı sempozyumun düzenleneceği Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2023 Yaz Spor Oyunlarında, yüz yüze eğitime geçildiği takdirde üniversite kampüs alanı içerisinde öğrencilere yönelik sportif parkur yarışmaları da yapılacak.


Manisa’ nın ev sahipliğinde gerçekleşecek “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2023 Yaz Spor Oyunları” çerçevesinde yapılacakları görüşmek ve planlamak üzere Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, TUSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ın katıldığı toplantıda, oyunlarda kullanılacak salon ve tesislerin belirlenmesi, konaklamalar için yer tespitlerinin yapılması ve diğer ihtiyaçlarla ilgili konu başlıkları konuşuldu.


724 views

Comments


bottom of page